Dzisiaj jest wtorek, 4 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Dominik, Dominika, Jan, Protazy

Mieszkańcy Gminy Sulików na Festiwalu Wiśni

Dwa autokary, pełne mieszkańców Gminy Sulików, odjechały w ubiegłą sobotę z Placu Wolności w Sulikowie do Gross Radisch w Niemczech na Festiwal Wiśni.

Zaproszenie na wyjazd do partnerskiej gminy Hohendubrau w Niemczech spotkało się z dużym zainteresowaniem. Na miejscu na wszystkich czekały atrakcje i gościnność niemieckich sąsiadów.

Jak na Święto Wiśni przystało, właśnie ten owoc królował na stołach w różnej postaci. Było ciasto, sok wiśniowy ale także dobrze znana kuchni polskiej-grochówka. Wśród gości nie zabrakło Roberta Starzyńskiego Wójta Gminy Sulików oraz rodziców i dziadków dzieci, które od tygodnia przebywały w Niemczech na kolonii letniej. Gospodarze zaplanowali na ten dzień wiele atrakcji, m.in. konkursy, gry i zabawy, wesołe miasteczko dla najmłodszych. Gospodarzem festiwalu był Denis Riese Burmistrz Gminy Hohendubrau.

Już po raz kolejny wspólna organizacja imprez na zasadzie wymiany kulturowej pokazuje, że współpraca ta ma duży potencjał i przyczynia się do osiągania zamierzonego celu jakim jest wzmocnienie istniejącej współpracy transgranicznej poprzez wzajemne poznanie się sąsiadów na pograniczu polsko - saksońskim.

Festiwal Wiśni był pierwszą z zaplanowanych w tym roku imprez w ramach projektu, na który Gmina Sulików i Gmina Hohendubrau otrzymały dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg Polska-Saksonia 2014-2022.

Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński serdecznie dziękuje wszystkim mieszkańcom za udział w imprezie i podkreśla, że już niebawem, po raz drugi-2 września będzie okazja do wspólnego świętowania, a Gmina Sulików wystąpi w roli gospodarza.

Projekt "Tradycje ludowe na pograniczu polsko-saksońskim-święto zbiorów"  jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu  Małych Projektów Interreg Polska-Saksonia 2014-2022.

Das Projekt "Volkstraditionen an der polnisch-sächsischen Grenzregion-Erntefest" wird aus den Mittel des Europäischen Fonds für Regionale Entwicklung sowie aus den Staatsmittel im Rahmen des Kleinprojektefonds Interreg Polen-Sachsen 2014-2022 mitfinanziert.

 

Festiwal Wiśni 2018 « powrót