Dzisiaj jest piątek, 24 maja 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Joanna, Zuzanna, Maria, Milena, Zdenka

Aktywne sołectwa Gminy Sulików

Co roku Gminnym Dożynkom w Sulikowie towarzyszą delegacje sołeckie z wieńcami dożynkowymi. Tradycję tę podtrzymują sołtysi wspólnie z grupą mocno zaangażowanych mieszkańców.

Stałym elementem dożynkowej scenografii stały się także stoiska wystawiennicze sołectw, które przyciągają swym pięknem  i coraz to nowymi elementami dekoracyjnymi. Są one nie tylko okazją do prezentacji danego sołectwa, ale również  dają możliwość pokazania ciekawych prac  rękodzielniczych mieszkańców. O krok dalej w tym roku poszli mieszkańcy Małej Wsi Dolnej. Sołectwo nie tylko zadbało o bogaty i wyjątkowy wystrój swojego stoiska, ale też udekorowało całą swoją miejscowość.  W niecodzienny sposób mieszkańcy Małej Wsi Dolnej zaznaczyli także swoją obecność na tegorocznym Święcie Plonów. Delegacja wieńcowa przy akompaniamencie instrumentów dętych w barwnym korowodzie, przemaszerowała pod kościół. Mała Wieś Dolna nie pierwszy raz pokazała, że potrafi zadziwić, a efektem tego jest choćby tegoroczny wieniec dożynkowy, będący miniaturą kościoła parafialnego w Sulikowie.

Filmik z przemarszu korodwodu dożynkowego sołectwa Mała Wieś Dolna dostępny jest do obejrzenia pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=Wvumt0Zmt_E&feature=youtu.be

 

Jak wiadomo przygotowanie wystaw oraz wieńców dożynkowych wymaga ogromnego zaangażowania zarówno przed, jak i w dniu Święta Plonów. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom poszczególnych sołectw Gminy Sulików zaangażowanym w przygotowanie wieńców dożynkowych i przepięknych stoisk wystawienniczych. Efekty Waszej pracy co roku wzbogacają oprawę Święta Plonów, tworząc specyficzny klimat, który z roku na rok przyciąga coraz większe rzesze gości dożynkowych.

« powrót