Dzisiaj jest piątek, 24 maja 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Joanna, Zuzanna, Maria, Milena, Zdenka

Przybyło dróg gminnych z asfaltem

Ilość przebudowanych dróg wewnętrznych na terenie Gminy Sulików zwiększyła się o kolejnych sześć odcinków z nawierzchnią asfaltową. Korzystają z nich mieszkańcy, Radzimowa Dolnego, Radzimowa Górnego oraz Studnisk Dolnych. 

To kolejny, etap zrealizowanych na terenie gminy inwestycji drogowych, zaplanowanych na ten rok. W ramach przebudowy drogi dojazdowej do osiedla w Radzimowie Górnym wykonane zostało 150 mb nawierzchni asfaltowej o szerokości 3 m, wraz ze zjazdami do posesji, utwardzonymi poboczami. Wartość inwestycji sięgnęła kwoty ok. 65 tys. zł.

Kolejną przebudowaną drogą wewnętrzną w Radzimowie Górnym jest droga na dz. nr 704. W ramach inwestycji wykonano 240 mb nawierzchni asfaltowej o szerokości 3 m, wraz ze zjazdami do posesji, utwardzonymi poboczami. Został także wyczyszczony i odmulony rów na odcinku 33 mb. Wartość zadania to ok. 97 tys. zł.

Przebudowie poddane zostało także 200 mb drogi wewnętrznej- szutrowej na dz. nr 394 w Radzimowie Dolnym. Na całej długości położono nową nawierzchnię asfaltową o szerokości 3 m, wraz ze zjazdami do posesji, utwardzonymi poboczami, oraz odtworzeniem przepustu. Wartość zadania to kwota ok. 103 tys. zł.

W Studniskach Dolnych przebudowano trzy odcinki szutrowych dróg wewnętrznych z których jedna prowadzi do cmentarza. W ramach przebudowy tych dróg wykonane zostało ponad 1200 mb nawierzchni asfaltowej o szerokości 3 m, wraz ze zjazdami do posesji i utwardzonymi poboczami. Wartość trzech inwestycji sięgnęła kwoty blisko 480 tys. zł.

To nie koniec inwestycji drogowych w tym roku. Obecnie trwa przebudowa drogi wewnętrznej przy ul. Zgorzeleckiej w Sulikowie, gdzie położona zostanie kostka betonowa.

« powrót