Dzisiaj jest piątek, 24 maja 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Joanna, Zuzanna, Maria, Milena, Zdenka

Spotkanie z organizacjami pozarządowymi

W związku z podsumowaniem pracy kadencji Rady Gminy Sulików w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Sulików w dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych, działającymi na terenie gminy.

Zebranych przywitał Wójt Gminy Sulików, który podziękował wszystkim obecnym za liczne przybycie, przedstawił cel spotkania, a następnie zaprosił do dyskusji o formach współpracy z samorządem i działaniach planowanych do realizacji przez organizacje.

Dodatkowo Wójt Gminy Sulików poinformował zebranych, że na działalność organizacji pozarządowych tj. klubów sportowych, jednostek OSP oraz pozostałych stowarzyszeń zaproponuje do ujęcia w projekcie budżetu na 2019 rok wydatki większe w porównaniu do tegorocznych.

W dalszej części spotkania nastąpiła wymiana informacji przedstawicieli organizacji na temat ich działalności, osiągnięć i problemów z jakimi się borykają. W trakcie spotkania podkreślono, że bardzo potrzebne jest nawiązanie pozytywnych relacji, dobra komunikacja między organizacjami a samorządem w celu zwiększenia efektywności działań na rzecz Gminy i jej mieszkańców.

« powrót