Dzisiaj jest piątek, 7 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Kajetan, Klaudia, Donata, Dorota, Konrad, Sykstus, Olechna

Obchody z okazji „100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę” w GOK-u w Sulikowie

Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie, z inicjatywy Wójta Gminy Sulików Roberta Starzyńskiego realizuje program Moja Niepodległa, który skierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych z naszej gminy.

Przygotowany program uroczystości przewiduje wiele atrakcji i inicjatyw dla mieszkańców naszej gminy.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę zapoczątkowano wystawą pt. „Ojcowie Niepodległości”. Plenerowa ekspozycja zawierała mapę Polski z lat 1918-1923, ukazującą  proces kształtowania się polskich granic, jak również  biogramy i fotografie liderów walki o niepodległość: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego oraz Ignacego Daszyńskiego .

W dniu 11 listopada 2018r. na Placu Wolności w Sulikowie, młodzież szkolna oraz dzieci w wieku przedszkolnym należące do koła tanecznego Gminnego Ośrodka Kultury w Sulikowie, zaprezentują taniec ludowy. Tego samego dnia, w sali widowiskowej GOK-u odbędzie się spektakl teatralny pt. „Niepodległość okiem kobiety”.

Organizatorzy, zaplanowali ponadto wyjątkowy konkurs plastyczno-literacki pt. „Biało-czerwony odcień niepodległości”. Jego celem jest kształtowanie poczucia tożsamości narodowej oraz postawy patriotycznej, pobudzenie zainteresowania historią Polski, a także wspieranie rozwoju plastyczno-literackich umiejętności dzieci, młodzieży i dorosłych. Do konkursu zakwalifikowane zostaną  prace literackie i plastyczne  inspirowane postacią lub faktem historycznym ściśle związanym z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane na wystawie wieńczącej konkurs, która odbędzie się w dniu 8 listopada 2018 r. w sali widowiskowej GOK w Sulikowie. Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody.

W tegoroczne uroczystości zaangażowała się również Biblioteka Publiczna w Sulikowie organizując cykl spotkań i warsztatów edukacyjnych. Ponadto odbędą się konkursy czytelnicze skierowane do uczniów szkół z naszej gminy. Sulikowska młodzież weźmie też udział w spektaklu pt. „Wielcy rodacy”, który w dniu 4 grudnia 2018 r. zakończy lokalne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Mecenasem akcji, jak i całych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę są w Gminie Sulików Polskie Sieci Elektroenergetyczne -  wyłączny operator systemu przesyłowego w Polsce i nasz bliski partner.

« powrót