Dzisiaj jest piątek, 7 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Kajetan, Klaudia, Donata, Dorota, Konrad, Sykstus, Olechna

Zakończony remont świetlicy wiejskiej w Mikułowej

Nakładem ponad 159 tys. zł. pochodzących w części z dofinansowania (25 tys. zł) w ramach konkursu „Odnowa Wsi Dolnośląskiej” wykonany został remont świetlicy wiejskiej w Mikułowej. 

W ramach inwestycji przeprowadzono remont sali głównej, sceny, pomieszczenia rekreacyjnego, zaplecza bufetu oraz kuchni. W sali głównej położone zostały nowe tynki, wymieniona podłoga, przeprowadzona renowacja sztukaterii drewnianego kontuaru dzielącego salę główną i kuchnię. Wszystkie pomieszczenia zostały pomalowane. Dodatkowo na zewnątrz świetlicy przeprowadzone zostały roboty izolacyjno-naprawcze ścian oraz została wykonana opaska odwodnieniowa wokół budynku. W ramach robót dodatkowych odnowione zostało również wejście główne do świetlicy.

Jak podkreśla Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików - "Świetlica wiejska w Mikułowej od dawna wymagała generalnego remontu. Dzięki pozyskanym przez gminę środkom zewnętrznym i decyzji radnych, którzy przychylili się do mojej propozycji rezygnacji z realizacji inwestycji związanej z budową parkingu przy Urzędzie Gminy i Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej mieszkańcy mogą cieszyć się odnowioną świetlicą. Mikułowa jest jednym z prężniej działających sołectw na terenie gminy i myślę, że ta inwestycja przyczyni się do jeszcze większej aktywizacji mieszkańców wsi."

« powrót