Dzisiaj jest piątek, 7 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Kajetan, Klaudia, Donata, Dorota, Konrad, Sykstus, Olechna

Radni Gminy Sulików z tabletami

Wraz z nową kadencją, radni Gminy Sulików będą korzystać z nowego systemu e-sesja. W dniu 26 listopada br. każdy radny otrzymał już tablet i wziął udział w szkoleniu. 

Od teraz głosowania odbywać się będą nie tylko przez podniesienie ręki, ale także elektronicznie. - „Myślę, że będziemy sprawniej i lepiej działać” - twierdzi przewodniczący Rady Bogusław Świątek.

System został zakupiony  w ramach realizacji w Urzędzie Gminy Sulików  projektu „e-usługi”. Po raz pierwszy będzie wykorzystany podczas sesji nadzwyczajnej 28 listopada br. Jak mówi Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików- „Myślę, że będzie to bardzo dużym ułatwieniem w pracy dla radnych, ale też dla pracownika  biura rady”.

System jest połączony z kamerą, a każda sesja jest zgodnie z nowymi wymogami ustawy o samorządzie gminnym transmitowana on-line. Projekty uchwał i dokumentacja rozsyłana z biura rady jest już dostarczana radnym elektronicznie. Sesje transmitowane są na żywo i dostępne do obejrzenia w sieci. Wyniki imiennych głosowań są automatycznie pokazywane podczas transmisji video realizowanej przez system e-sesja i tym samym widoczne dla każdego oglądającego.Nowoczesny system umożliwi eliminację dokumentów w formie papierowej i tym samym obniży koszty druku materiałów sesyjnych.

« powrót