Dzisiaj jest piątek, 23 sierpnia 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Róża, Apolinary, Filip, Miła

Wspólne szkolenie radnych

W dniu 1 lutego br. Rada Gminy Sulików wspólnie z Radą Gminy Zawidów uczestniczyła w szkoleniu zorganizowanym w Lubomierzu.

Spotkanie odbyło się na wniosek radnych i miało na celu przybliżenie tematów, z którymi stykają się w codziennej praktyce. Dla uczestników kontynuujących pracę w radzie szkolenie było okazją do przypomnienia i zgłębienia tematyki związanej z wybranymi elementami ustawy o samorządzie gminnym, a dla nowo wybranych radnych dodatkowo okazją do wspólnego poznania się. W szkoleniu uczestniczyli także Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików, Elżbieta Piotrowska Zastępca Wójta oraz Burmistrz Miasta Zawidów Robert Łężny i Sekretarz Miasta Marcin Rogacki.

Radnych przywitał Burmistrz Miasta i Gminy Lubomierz Marek Chrabąszcz wraz z Sekretarz Gminy Bożeną Pawłowicz. Podczas szkolenia radni mieli możliwość poznania swoich praw i obowiązków. Ważnym aspektem prezentacji było przedstawienie relacji pomiędzy organami gminy. Po szkoleniu radni mieli okazję zwiedzić Muzeum Kargula i Pawlaka, Muzeum Klasztorne, Kościół pw. Najświętszej Marii Panny, ekspozycję największych w Europie opisanych relikwii świętych oraz  wystawę zabytkowych ornatów. Radni mogli obejrzeć także funkcjonujące w tym mieście „Kino za Rogiem”. Gospodarzem tej części wizyty w Lubomierzu był Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Pater.

Szkolenie było okazją do rozmów o dotychczasowych osiągnięciach, zawiązania kontaktów międzygminnych i wymiany doświadczeń samorządowych.

Wspólne szkolenie « powrót