Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Aleksander, Bazyli, Bernardyn, Krystyna

Uczniowie szkół podstawowych Gminy Sulików mistrzami powiatu w tenisie stołowym

W  dniu 12 lutego br. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sulikowie w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej rozegrany został turniej w tenisa stołowego.

W rozgrywkach wzięli udział uczniowie z okolicznych szkół podstawowych: z Biernej Osieka Łużyckiego, Bogatyni, Pieńska, Jerzmanek i Zgorzelca. Turniej odbył się w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. Bezkonkurencyjne w kategorii dziewcząt, zdobywając Mistrzostwo Powiatu, okazały się uczennice SP Sulików Anastazja KotlińskaPatrycja SianowskaNatalia Szałas oraz w kategorii chłopców uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Biernej w składzie Artur Kaczałko, Oskar Macioszczyk, Łukasz Wypiorczyk oraz Marcin Szałas, którzy również zdobyli mistrzostwo powiatu zgorzeleckiego i stanęli na najwyższym stopniu podium.

Na trzecim miejscu podium stanęły także dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Biernej w składzie: Kinga Puka, Marzena Nieckarz i Natalia Pitala. Kolejny turniej w tenisie stołowym odbył się w dniu 15 lutego br. Tym razem górą były dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Biernej w składzie: Joanna Kaczałko, Julia Mencel i Laura Szatkowska zdobyły mistrzostwo powiatu. Chłopcy uplasowali się na VI miejscu co jest dużym sukcesem i miłym zaskoczeniem zważywszy na ich wiek - są uczniami klasy IV i ich gra bardzo dobrze prognozuje na kolejne lata. Gratulujemy naszym sportowcom i życzymy dalszych sukcesów.

« powrót