Dzisiaj jest czwartek, 13 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Diana, Hipolit, Poncjan, Gertruda, Elwira, Radosław

Budowa chodnika do marketu nie w tym roku

Budowa chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 357 prowadzącego do marketu Dino nie znalazła się na liście zadań wytypowanych przez Województwo Dolnośląskie do realizacji w 2019 r.

Droga znajduje się w zarządzie DSDiK we Wrocławiu, dlatego też szczegóły dotyczące realizacji inwestycji w tym jej finansowania muszą być poprzedzone uzgodnieniami z tym podmiotem.

Jak można przeczytać z oficjalnego pisma Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu w ramach „Programu infrastruktury drogowej” wpłynęło blisko 70 wniosków i ze względu na ograniczenia finansowe budżetu Województwa Dolnośląskiego, zadanie znajduje się na liście zadań rezerwowych. W tym roku do realizacji wytypowano tylko 11 przedsięwzięć z zakresu budowy, przebudowy m.in. chodników, zatok autobusowych.

Przypomnijmy, że Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików zadeklarował, że Gmina Sulików w 50% dofinansuje budowę chodnika i taka deklaracja została zawarta w stosownym wniosku. Jak się okazuje nawet ten argument nie zadecydował o ujęciu zadania do realizacji przez województwo w tym roku.

« powrót