Dzisiaj jest niedziela, 9 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Roman, Ryszard, Romuald, Edyta, Klara

Dzień Sołtysa w Gminie Sulików

Corocznie 11 marca obchodzony jest Dzień Sołtysa. Właśnie w tym dniu na zaproszenie Wójta Gminy Sulików Roberta Starzyńskiego w uroczystym spotkaniu w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulikowie wzięli udział sołtysi wybrani na nową kadencję wraz z radami sołeckimi. 

Zebranych przywitał Przewodniczący Rady Gminy Sulików Bogusław Świątek a Elżbieta Piotrowska Zastępca Wójta Gminy Sulików przedstawiła wyniki wyborów. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Sulików: "Gratuluję wszystkim wybranym i deklaruję moją otwartość na współpracę. Sołtysi i członkowie rad sołeckich są reprezentantami mieszkańców i ważnym ogniwem łączącym sprawy sołectw z władzami lokalnymi. Praca sołtysa to cenne doświadczenie, ale i duże wyzwanie, bowiem dobry sołtys to społecznik, który chętnie angażuje się w sprawy publiczne".

W dalszej kolejności nastąpiło wręczenie nowo wybranym sołtysom zaświadczeń o wyborze i legitymacji. W sposób szczególny Wójt podziękował Pani Teresie Robaszewskiej długoletniemu członkowi Rady Sołeckiej sołectwa Studniska Dolne, która aktywnie działała od 1989 roku. W spotkaniu brali udział także radni Gminy Sulików - członkowie komisji społecznej.

Na zakończenie wszyscy zebrani wysłuchali koncertu Kapeli Tacy Sami z Sulikowa, której liderką jest obecna sołtys Sulikowa Pani Lucyna Cieślak.

Dzień sołtysa w Gminie Sulików 2019 « powrót