Dzisiaj jest wtorek, 4 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Dominik, Dominika, Jan, Protazy

Sulików mistrzem powiatu w piłce ręcznej

11 marca br. w Zawidowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej dziewcząt. Po raz kolejny sulikowscy sportowcy stanęli na podium, deklasując drużyny z okolicznych miejscowości powiatu zgorzeleckiego.

Mistrzostwa poprzedziły mecze eliminacyjne, spośród których wyłoniono półfinalistów ze szkół: z Sulikowa, Zawidowa i Osieka Łużyckiego. W finałowym spotkaniu drużyny rozegrały trzy mecze, w pierwszym sulikowskie dziewczęta pokonały gospodarzy wynikiem 6:0, w kolejnej - decydującej i pełnej emocji rozgrywce powtórzyły ten sukces, pokonując Osiek Łużycki 2:1. 

Na podium kolejno stanęły dziewczęta  ze szkół:
1 miejsce - SP im. Jana Pawła II w Sulikowie,
2 miejsce - SP im. Kornela Makuszyńskiego w Osieku Łużyckim,
3 miejsce  - SP im. Bolesława Chrobrego w Zawidowie.

Na wielki sukces uczniów z Sulikowa złożyło się wiele czynników. Szkoła posiada doskonałą bazę, umożliwiającą rozwijanie sportowych zdolności i umiejętności. Dodatkowo profesjonalna kadra trenerska, zaangażowanie rodziców w rozwój fizyczny dzieci oraz realizacja dodatkowych zajęć w formie szkoleń sportowych  przyczyniły się do zwycięstwa.

Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Sulikowie reprezentowały: Sołtys Wiktoria, Szałas Natalia, Winnicka Paulina, Gajewska Oliwia, Sianowska Patrycja, Traczyk Kaja, Janicka Oliwia, Koniuszewska Julia, Wolanin Marta, Sareło Wiktoria.

Dziewczętom gratulujemy, życząc dalszych sukcesów!

« powrót