Dzisiaj jest wtorek, 23 lipca 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Apolinary, Bogna, Brygida, Sława, Sławosz, Żelisław

Informacja w sprawie programu dofinansowania do wymiany pieców

Informujemy, że Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wydłużył termin na zgłaszanie wniosków przez gminy  na wymianę kotłów na nowe instalacje wykorzystujące odnawialne źródła ciepła oraz kotły spalające biomasę.

Oznacza to, że mieszkańcy, którzy złożyli wstępną deklarację o zamiarze przystąpienia do programu będą musieli poczekać na decyzję o przyznaniu środków do października 2019 r.

Dodatkowo Urząd Marszałkowski przestrzega przed pseudo firmami i fundacjami, które oferują załatwianie dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego na wymianę kotłów. Do mieszkańców na Dolnym Śląsku zgłaszają się akwizytorzy, którzy „naciągają” na zobowiązania w zamian za pomoc. Podmioty te chcą podpisywać już umowy z mieszkańcami na pozyskanie takich dotacji. Stanowczo odradza się zaciąganie takich zobowiązań, aby nie paść ofiarą oszustów i naciągaczy, którzy rozpoczęli akwizycję, żerując na ludzkiej naiwności. Należy pamiętać, że na obecnym etapie nie są jeszcze znane żadne kryteria ani warunki konkursów na dotacje (granty) dla mieszkańców na Dolnym Śląsku z RPO WD, Działanie 3.3.e. Pewną wiedzą na temat uruchamianego projektu dysponuje wyłącznie Gmina Sulików oraz Lider projektu, który podpisał z gminą umowę  na organizację projektu. Są to jedyne wiarygodne źródła informacji na ten temat w obecnej chwili.

Zaleca się aby w razie podobnych sytuacji i wątpliwości każdorazowo kontaktować się z pracownikiem Urzędu Gminy Sulików, który zajmuje się przygotowaniami projektu wymiany kotłów ze środków RPO 3.3.e.   

  

« powrót