Dzisiaj jest czwartek, 6 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Sława, Jakub, Oktawian, Stefan, Wincenty

Światłowód wkracza do Urzędu Gminy Sulików

Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński podpisał umowę z Dolnośląską Siecią Szerokopasmową DSS na świadczenie usług telekomunikacyjnych.

W praktyce oznacza to, że w jej ramach do Urzędu Gminy Sulików i Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sulikowie wybudowana zostanie szerokopasmowa sieć internetowa tzw. „światłowód”.

Docelowo inwestycja zapewni obiektom użyteczności publicznej dostęp do sieci o przepustowości co najmniej 100 Mb/s. Przypomnijmy, że w w 2015 roku Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego z wykorzystaniem środków pomocowych Unii Europejskiej wybudował sieć światłowodową. Wybudowana infrastruktura przechodzi przez tereny wszystkich powiatów oraz 139 gmin województwa i liczy 1616 km.

Realizacja inwestycji zapewni szybki przesył danych oraz optymalizację kosztów za usługi internetowe. Dodatkowo Urząd Gminy Sulików będzie miał możliwość bezpośredniej transmisji danych, dzięki której uzyska dostęp do Centrum Przetwarzania Danych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. W efekcie wpłynie to na efektywną komunikację instytucji „spiętych” siecią.

« powrót