Dzisiaj jest piątek, 7 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Kajetan, Klaudia, Donata, Dorota, Konrad, Sykstus, Olechna

Gminne Obchody Narodowego Święta 3 Maja

3 maja 2019 r. w Sulikowie odbyły się gminne uroczystości związane z 228 rocznicą Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Obchody rozpoczęły się Mszą Św. w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulikowie. Tegoroczna msza odprawiona została w dwóch intencjach za Ojczyznę i druhów z jednostek OSP z terenu Gminy Sulików z okazji Dnia Strażaka.

Następnie w dostojnym przemarszu, przy akompaniamencie orkiestry reprezentacyjnej KWB Turów wszyscy uczestnicy udali się na Plac Wolności w Sulikowie, gdzie odbyła się patriotyczna część uroczystości. Po przywitaniu zaproszonych gości i wszystkich obecnych głos zabrał Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński, który w swoim przemówieniu przypomniał historyczne fakty związane z uchwaleniem Konstytucji i podkreślił jej znaczenie. Po przemówieniu wójta głos zabrał Artur Bieliński Starosta Zgorzelecki.

W uroczystościach wzięli udział: ksiądz proboszcz Janusz Kankiewicz, ks. Proboszcz Andrzej Wojciechowski, przewodniczący Rady Gminy Sulików Bogusław Świątek, zastępca wójta Elżbieta Piotrowska, radni gminy, sołtysi, poczty sztandarowe jednostek OSP z terenu gminy, przedstawiciele organizacji pozarządowych i jednostek organizacyjnych gminy, mieszkańcy.

3 maj 2019 « powrót