Dzisiaj jest poniedziałek, 16 września 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Edyta, Kornel, Korneliusz, Kamila, Cyprian, Jagna

W Sulikowie powstanie Otwarta Strefa Aktywności

Jeszcze w tym roku przy istniejącym placu zabaw w Sulikowie zostanie wybudowana „Otwarta Strefa Aktywności”. Gmina Sulików pozyskała środki zewnętrzne w wysokości 50 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu małej infrastruktury sportowo - rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym.

W ramach inwestycji zaplanowano zagospodarowanie terenu placu zabaw w Sulikowie, które będzie obejmować: siłownię plenerową - 6 urządzeń, strefę relaksu, plac zabaw o charakterze sprawnościowym wraz z ogrodzeniem. W skład urządzeń siłowych wejdą: stepper pojedynczy, rower, podciąg nóg, masażer, drabinka pojedyncza, Tai Chi koła. Strefa relaksu zostanie wyposażona w: 4 ławki, stół do gry w szachy i chińczyka. Na placu zabaw o charakterze sprawnościowym zamontowany zostanie: zestaw statek zabawowy z urządzeniami sprawnościowymi, przeplotnia liniowa, drabinka pionowa, drabinka pozioma.
 
Jak dodał Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików - "Cieszę się, że Gminie Sulików po raz pierwszy udało się pozyskać środki zewnętrzne z Ministerstwa Sportu i Turystyki."
 
« powrót