Zamknij
przetarg2
Dzisiaj jest środa, 27 maja 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Augustyn, Julian, Jan, Juliusz, Magdalena, Amanda

Festyn rodzinny w Biernej

W dniu 31 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego odbył się festyn rodzinny, który był zwieńczeniem szkolnego projektu pod hasłem: "Pod skrzydłami orła białego".

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński, Przewodniczący Rady Gminy Sulików Bogusław Świątek, ks. Andrzej Wojciechowski, Wioleta Pawluk Dyrektor GOPS Sulików, radni, rodzice, dziadkowie oraz cała społeczność szkolna.

Festyn rozpoczęły występy najmłodszych. Oddziały przedszkolne i klasy I-III zaprezentowały piosenki i wiersze dla przybyłych rodziców zarówno polskie, jak i również po angielsku i niemiecku. Po występach artystycznych odbył się festiwal piosenki polsko- obcojęzycznej, na którym wystąpili laureaci konkursu, który odbył się 30 maja br.

Na zakończenie odbyły się zawody sportowe przygotowane przez pana Jacka Wujec. Uczniowie klas I-VIII wykonali również plakaty promujące zdrowy styl życia pod hasłem: „My używek nie spożywamy i jak nasz orzeł dumnie w tym trwamy”, ,,Stop używkom".
Pracownicy GOPS Sulików przygotowali dla starszych uczniów konkursy profilaktyczne. Na wszystkich przybyłych czekały smaczne ciasta przygotowane przez rodziców, lody zapewnione przez Radę Rodziców oraz kiełbaski i napoje zakupione z dofinansowania Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sulikowie.

Tradycja festynu na stałe wpisała się w harmonogram uroczystości szkolnych i jest wspaniałym sposobem na aktywne spędzenie czasu w gronie rodziny i przyjaciół, propagując zdrowy i bezpieczny styl życia.

« powrót