Zamknij
przetarg2
Dzisiaj jest środa, 27 maja 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Augustyn, Julian, Jan, Juliusz, Magdalena, Amanda

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Biernej na obozie

Dnia 03.06.2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Biernej po raz drugi pojechali do Ośrodka Aktywnego Wypoczynku w Mrówkach nad Jeziorem Wilczyńskim.

Uczniowie aktywnie spędzili pięć cudownych dni. Każdy dzień był zaplanowany i zorganizowany od rana do wieczora. Uczniowie uczestniczyli w takich zajęciach jak tyrolka, fort, holi, kajaki, survival,  gry zespołowe i inne. W czasie wycieczki rowerowej dzieci przejechały szlakami znajdującego się na Pojezierzu Gnieźnieńskim Powidzkiego Parku Krajobrazowego, podziwiając piękno i niepowtarzalność tutejszej flory i fauny.  Bezchmurne niebo i wysoka temperatura sprzyjały plażowaniu i chilloutowi nad wodą. Dzieci grały w kalambury i inne gry integracyjne, które sprzyjały kontaktom interpersonalnym. Niewątpliwie najwięcej radości wszystkim sprawiły kajaki oraz gra nocna. Podczas gry nocnej dzieci przełamywały swoje lęki i słabości oraz kształciły instynkt przetrwania w trudnych, poligonowych warunkach. Pomiędzy zajęciami sportowymi odbyły się również zajęcia edukacyjne STOP UŻYWKOM. Na podkreślenie zasługuje fakt, że podczas całego pobytu w ośrodku uczniowie spędzali czas bez telefonów i dostępu do internetu.

Na zakończenie pobytu uczniowie w trakcie uroczystego pożegnania wręczyli Pani kierownik Adriannie Kopania krzew, który został posadzony na terenie ośrodka. Sami również otrzymali upominki. Droga powrotna była okazją do kilku wycieczek. Grupa zwiedziła Park Krajobrazowy w Puszczykowie oraz Muzeum Pracownię Literacką Arkadego Fiedlera, autora m.in. „Dywizjon 303”. Niewątpliwie największą niespodzianką było to, że po muzeum oprowadzał Pan Marek Fiedler, syn Arkadego Fiedlera. Opowiadał on o swoim ojcu, który rozbudził w nim pasję nie tylko do pisania, ale również do podróży. W muzeum uczniowie oglądali nie tylko fotografie, ale również liczne pamiątki z podróży po całym świecie. W południe cała grupa udała się do siedziby muzeum i Biblioteki Kórnickiej PAN. Mieści się ona w zabytkowej rezydencji historycznych rodów Gorków i Działyńskich w mieście Kórnik.

Czas na obozie minął bardzo szybko, do domu dzieci wróciły uśmiechnięte i zadowolone, z mnóstwem miłych wspomnień.

« powrót