Dzisiaj jest czwartek, 6 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Sława, Jakub, Oktawian, Stefan, Wincenty

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze OSP Miedziana i OSP Studniska Dolne na polsko-niemieckich zawodach OSP

Na podstawie nawiązanej współpracy strażaków i podpisanego we wrześniu 2015 roku porozumienia o stosunkach partnerskich jednostek OSP z Gminy Sulików i Gminy Hohendubrau w dniu 29 czerwca br., na zaproszenie strony niemieckiej w miejscowości Gross Radisch, delegacja młodych strażaków z Gminy Sulików wzięła udział w zawodach.

Młodzieżowym Drużynom Pożarniczym OSP Miedziana i OSP Studniska Dolne towarzyszył Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików, Jan Kolbuch Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zgorzelcu, radny Przemysław Czekański.

Do zawodów stanęło 40 drużyn z Niemiec. Polskie drużyny miały wziąć udział w tzw. „bojówce” do której były sprawnościowo bardzo dobrze przygotowane. Niestety ze względu na ciężkie warunki atmosferyczne spowodowane upałami, zawody nie zostały ukończone.

Pomimo takiego obrotu sytuacji wizytę można zaliczyć do bardzo udanych. Delegacja Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP z terenu Gminy Sulików miała możliwość bliższego poznania się ze strażakami z Niemiec, obejrzenia sprzętu strażackiego jakim dysponują druhowie zza Nysy. Była możliwość zapoznania się z organizacją ochrony przeciwpożarowej, występującymi zagrożeniami z jakimi zmagają się strażacy z Niemiec, systemem szkolenia Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, a także zapoznania się z regulaminem zawodów jaki obowiązuje w Gminie Hohendubrau.

Galeria dopstępna jest pod:

https://www.facebook.com/urzadgminysulikow/photos/pcb.2476902705664696/2476892212332412/?type=3&theater

« powrót