Zamknij
przetarg2
Dzisiaj jest środa, 27 maja 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Augustyn, Julian, Jan, Juliusz, Magdalena, Amanda

SP Sulików zwycięzcą w ogólnopolskim konkursie

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sulikowie znalazła się wśród zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie organizowanym przez Państwowy Instytut Badawczy NASK i Ministerstwo Cyfryzacji przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski. Szkoła Podstawowa w Sulikowie znalazła się wśród 39 zwycięskich szkół z województwa dolnośląskiego, dwóch z dwóch z powiatu zgorzeleckiego i wygrała w konkursie pracownię multimedialną składającą się z 16 laptopów umieszczonych w przenośnej szafie z punktem dostępowym do Internetu każda.

W dniu 9 października w Wałbrzychu odbyło się symboliczne wręczenie nagród, w którym wziął udział dyrektor szkoły Pan Jan Majowski oraz koordynator projektu Pani Karolina Rachańska. Dzięki mobilnej pracowni multimedialnej w szkole będą prowadzone cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych.

Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła musiała przygotować pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Aby zwiększyć szansę na wygraną, szkoła przystąpiła także do programów OSE Hero oraz CodeWeek. Multimedialna pracownia trafi do szkoły jeszcze w tym roku szkolnym.

« powrót