Dzisiaj jest piątek, 21 lutego 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Eleonora, Robert, Feliks, Fortunat, Lenka

Pierwsze szkolenie w ramach projektu "E-aktywni mieszkańcy Gminy Sulików"

Szkoleniem z tematu „Działam w sieciach społecznościowych” przeprowadzonym w dniach 16-18 października br. rozpoczął się cykl szkoleń w ramach realizowanego przez Gminę Sulików projektu „E-aktywni mieszkańcy Gminy Sulików”.

Szkolenie odbyło się w Świetlicy Wiejskiej w Studniskach Dolnych i wzięło w nim udział 12 uczestników.

W trakcie szkolenia uczestnicy mogli podnieść poziom swoich kompetencji cyfrowych niezbędnych do skutecznego korzystania z mediów elektronicznych. Szkolenie przebiegło w przyjaznej atmosferze a osoby biorące w nim udział wykazały się dużą aktywnością i sprawnie radziły sobie z kolejnymi zadaniami. Zdobyte umiejętności cyfrowe potwierdziły certyfikaty otrzymane z rąk Wójta Gminy Sulików Roberta Starzyńskiego.

Przypomnijmy, że na realizację projektu Gmina otrzymała dofinansowanie w kwocie 84 tys. zł w ramach projektu grantowego pn. „E-aktywni mieszkańcy województwa dolnośląskiego i lubuskiego” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. W ramach przyznanych środków zostało zakupionych 10 tabletów niezbędnych do przeprowadzenia szkoleń. Docelowo sprzęt zostanie przekazany na potrzeby szkół z terenu Gminy Sulików. Kolejne cykle szkoleń rozpoczną się w listopadzie br.

« powrót