Dzisiaj jest środa, 29 stycznia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Zdzisław, Franciszek, Józef, Salomea, Konstancja

Święto Szkoły w Biernej

Dnia 18 października br. społeczność szkolna Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Biernej spotkała się rok po wielkim wydarzeniu, którym było nadanie szkole imienia i sztandaru.

Tego dnia, obchodząc „Święto Szkoły”, oddany został hołd i cześć dla jej patrona a do społeczności szkolnej przyjęci zostali pierwszoklasiści oraz podniesiono do rangi sztubaka uczniów klasy IV.

Podczas uroczystości przedstawiciel samorządu uczniowskiego Zuzanna Ziomek złożyła kwiaty pod symbolem Orła Białego. Na holu szkoły został zawieszony również krzyż ufundowany przez Radę Parafialną Parafii Radzimów. W uroczystości pasowania uczestniczyli zaproszeni goście: Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików, Bogusław Świątek Przewodniczący Rady Gminy Sulików, ks. Andrzej Wojciechowski, radni, rodzice.

Po ślubowaniu odbyło się pasowanie na pierwszaka i sztubaka, którego dokonała Dyrektor Bogusława Delijewska. Następnie uczniowie klasy pierwszej i czwartej wspólnie zaprezentowali występ słowno-muzyczny oraz zatańczyli poloneza. Po występie wszyscy otrzymali od Pani Dyrektor pamiątkowe dyplomy i upominki przygotowane przez rodziców oraz oddział przedszkolny i starsze klasy. Wójt Gminy Sulików uczniom przyjętym w poczet społeczności szkolnej oraz zaprzysiężonym sztubakom wręczył przybory szkolne.

Na zakończenie w szkole odbył się przegląd pieśni patriotycznych oraz „Turniej wiedzy o proporzec Orła Białego”, który wygrała klasa VII. Wszyscy uczniowie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez radę rodziców oraz rodziców uczniów klasy I i IV.

« powrót