Zamknij
przetarg2
Dzisiaj jest środa, 27 maja 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Augustyn, Julian, Jan, Juliusz, Magdalena, Amanda

Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Msza święta, przemarsz, złożenie kwiatów i część patriotyczna pod obeliskiem na Placu Wolności w Sulikowie, tak mieszkańcy Gminy Sulików uczcili 101. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Obchody Święta Niepodległości w Sulikowie rozpoczęły się tradycyjnie Mszą Świętą w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulikowie. Po przejściu ulicami miejscowości druga część oficjalnych uroczystości odbyła się na Placu Wolności przy bazaltowym obelisku.

W obchodach uczestniczyli m.in. Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński, Przewodniczący Rady Gminy Sulików Bogusław Świątek, Członek Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego Ireneusz Owsik , radni, przewodniczący rad sołeckich, mieszkańcy, społeczność szkolna, strażacy ochotnicy, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz poczty sztandarowe z terenu gminy.

W trakcie uroczystości głos zabrał Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików. W swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie święta: „Udział w dzisiejszej uroczystości jest potwierdzeniem wielkiego szacunku i wdzięczności wobec Polaków, którzy walczyli o wolną, niepodległą Ojczyznę. Dzisiejszy udział w uroczystości to także praktyczna lekcja historii, którą wspólnie tworzymy. Wdzięczność i wieczność o zmarłych trwa dotąd dopóki trwa o nich pamięć (…)”. Wójt podziękował także wszystkim obecnym za udział w uroczystościach.

Pod obeliskiem dla upamiętnienia 101. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości złożono wiązanki kwiatów.

 

 

11 listopada 2019 « powrót