Dzisiaj jest czwartek, 16 lipca 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Eustachy, Maria, Benedykt, Marika, Benita, Mirella

Mieszkańcy Radzimowa Górnego uroczyście otworzyli drogę

Nowowybudowana, licząca 600 m droga gminna z asfaltową nawierzchnią w Radzimowie Górnym, robi naprawdę wrażenie.

 Kiedyś mocno zniszczona szutrowa droga utrudniała poruszanie się po tej części miejscowości, a dziś jej mieszkańcy mogą cieszyć się z komfortowego dojazdu do swoich posesji oraz użytków rolnych. Gmina przeznaczyła na jej wykonanie blisko 298 tys. zł. z czego ponad 126 tys. stanowiła dotacja celowa pozyskana przez Wójta Gminy Sulików Roberta Starzyńskiego z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Mieszkańcom Radzimowa Górnego trzeba przyznać, że potrafią okazać radość z realizacji długo oczekiwanej inwestycji. W dniu 31 października br. z ich inicjatywy odbyło się z tej okazji uroczyste otwarcie nowej drogi. Brali w nim udział zarówno dorośli mieszkańcy, jak i dzieci.

W tej niecodziennej imprezie udział wzięli także: Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików, Elżbieta Piotrowska Zastępca Wójta, Bogusław Świątek Przewodniczący Rady Gminy Sulików, Tadeusz Baranek Wiceprzewodniczący Rady Gminy Sulików, radny Józef Ziomek, sołtys Ewa Wrzeszcz oraz Rada Sołecka Radzimowa Górnego.

Mieszkańcy podeszli z dużym poczuciem humoru do otwarcia drogi, przepuszczając przez wstęgę korowód kosiarek, bryczki zaprzęgniętej w konie ks. Andrzeja Wojciechowskiego, sprzęt rolniczy Przewodniczącego Rady Gminy Sulików Bogusława Świątek oraz licznie zgromadzone dzieci na rowerach, hulajnogach i rolkach. Uroczystości towarzyszył także obrzęd poświęcenia drogi przez ks. Andrzeja Wojciechowskiego.

Po części oficjalnej mieszkańcy zaprosili wszystkich obecnych na wspólne biesiadowanie przy ognisku. Nie kryli radości z powstania nawierzchni asfaltowej, słowa podziękowań zostały skierowane do Wójta, radnych, pracowników odpowiedzialnych za sprawny przebieg inwestycji oraz samych inicjatorów inwestycji.

Przebudowa drogi szutrowej na asfaltową w tej części Radzimowa Górnego znacznie poprawiła bezpieczeństwo oraz komfort dojazdu do gruntów rolnych, osiedla domków jednorodzinnych oraz zlokalizowanego w tej części wsi warsztatu samochodowego.

« powrót