Dzisiaj jest czwartek, 16 lipca 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Eustachy, Maria, Benedykt, Marika, Benita, Mirella

Otwarcie świetlicy wiejskiej w Studniskach Górnych z Mikołajem w tle

W dniu 6 grudnia br. w Studniskach Górnych miało miejsce wielkie wydarzenie - otwarcie wyczekiwanej przez mieszkańców sołectwa - nowo wyremontowanej świetlicy wiejskiej.

Na tę ważną dla sołectwa Studnisk Górnych uroczystość przybyli mieszkańcy sołectwa oraz okolicznych miejscowości chcący uczestniczyć w tym ważnym, społecznym wydarzeniu. Na uroczystości obecni byli także: Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików, Elżbieta Piotrowska Zastępca Wójta, Bogusław Świątek Przewodniczący Rady Gminy Sulików, radni i sołtysi. W uroczystym otwarciu uczestniczył również zaproszony gość Pan Artur Bieliński Starosta Zgorzelecki. Zanim nastąpiła oficjalna część uroczystości Ks. Janusz Kankiewicz dokonał aktu poświęcenia obiektu użyteczności publicznej.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali w asyście Wójta najmłodsi mieszkańcy Studnisk Górnych. Następnie Wójt Gminy Sulików wręczył na ręce sołtysa Studnisk Górnych Pana Ryszarda Kurasiewicza oraz radnego Przemysława Czekańskiego tablicę informacyjną z napisem „Świetlica wiejska w Studniskach Górnych”.

Dodatkowo wszystkie dzieci z okazji Mikołajek obdarowane zostały przez Wójta słodką niespodzianką. Sołectwo otrzymało także prezent od Starosty Zgorzeleckiego, który przekazał radzie sołeckiej naczynia kuchenne. Po części oficjalnej z programem artystycznym wystąpiła Kapela Pogranicze.

Jak na 6 grudnia przystało nie zabrakło także wizyty samego Świętego Mikołaja, który pojawił się z workiem pełnym prezentów. Maluchy od samego początku z niecierpliwością wyczekiwały na jego przybycie, a kiedy ten pojawił się w drzwiach świetlicy przywitały go gromkimi brawami. Spotkanie zakończyło się wspólnymi zabawami oraz zdjęciami dzieci wraz z Mikołajem.

Świetlica została zmodernizowana w ramach środków pozyskanych w wyniku działań Gminy Sulików z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wykonawcą robót była firma DOM-BUD Grzegorz Fic z Bogatyni. Całkowity koszt inwestycji wyniósł blisko 340 tys. zł z czego 191 tys. zł stanowiło dofinansowanie.

Mamy nadzieję, że nowo powstała świetlica wiejska będzie miejscem spotkań, integracji mieszkańców oraz wypoczynku dzieci i młodzieży.

Galeria zdjęć dostępna jest pod:

https://www.facebook.com/urzadgminysulikow/photos/pcb.2805331562821807/2805320792822884/?type=3&av=1193058277382485&eav=AfakcOpWhUooySGPMetqWdk1DHG1XhqQ8zFasp-XtR-dybt4l4w2_6vdl_TSyJrgJJA5G5PMy4rz14_R6o-QzRf5&theater

« powrót