Dzisiaj jest czwartek, 16 lipca 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Eustachy, Maria, Benedykt, Marika, Benita, Mirella

Spotkanie wigilijne w Studniskach Dolnych

W dniu 15 grudnia br. w świetlicy wiejskiej w Studniskach Dolnych po raz szósty mieszkańcy Studnisk Dolnych i Górnych spotkali się przy wigilijnym stole.

Na zaproszenie Kapeli Pogranicze, Wójta Gminy Sulików i Starosty Zgorzeleckiego przybyło ponad 160 mieszkańców obu sołectw, aby wspólnie świętować nadchodzący czas Świąt Bożego Narodzenia. Uświetnił je obecnością i modlitwą ks. Janusz Kankiewicz.

Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński życzył zebranym spokoju w nadchodzących świątecznych dniach. Podkreślił, że jest to największe spotkanie wigilijne w powiecie, a jego sprawna organizacja zasługuje na słowa uznania. Do życzeń przyłączyli się Artur Bieliński Starosta Zgorzelecki wraz z Wicestarostą Mirosławem Fiedorowiczem oraz Piotr Machaj Wójt Gminy Zgorzelec. W spotkaniu „Łączy nas wigilijny stół” uczestniczył także Bogusław Świątek Przewodniczący Rady Gminy Sulików wraz z radnymi.

Po życzeniach i symbolicznym podzieleniu się opłatkiem mieszkańcy zostali zaproszeni do wspólnej wieczerzy wigilijnej. W atmosferę świąt Bożego Narodzenia wprowadził zebranych występ wokalny Kapeli Pogranicze oraz wspólne kolędowanie w wykonaniu zaproszonych zespołów: Lubaniacy, Echo Bukowiny, scholi ze Studnisk Dolnych.

Galeria zdjęć ze spotkania dostępna jest pod:

https://www.facebook.com/urzadgminysulikow/photos/pcb.2818229374865359/2818226474865649/?type=3&theater

 

« powrót