Dzisiaj jest wtorek, 4 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Dominik, Dominika, Jan, Protazy

Zakończenie projektu Dolnośląskiej Federacji Sportu we Wrocławiu "Umiem pływać" w roku 2019

Uczniowie klas I - III Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Biernej już drugi raz mieli możliwość uczestniczenia w projekcie Dolnośląskiej Federacji Sportu we Wrocławiu „Umiem pływać”.

Projekt realizowany przez Gminę Sulików ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w roku 2019 w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego „Dolnoślązak Umie Pływać 2019”.

W obecnym roku szkolnym w zajęciach na basenie w Centrum Sportowo rekreacyjnym w Zgorzelcu uczestniczyło 30 uczniów z klas I - III. Projekt trwał od września do grudnia 2019 roku.

Uczniowie pod okiem doświadczonych instruktorów nauczyli się opanowania podstawowych czynności w wodzie takich jak: zanurzenie głowy do wody, otwieranie oczu pod wodą, ćwiczenia wypornościowe oraz wykonywanie leżenia, prostych skoków do wody, ruchów kraula na grzbiecie, nurkowania. Nie zabrakło również gier i zabaw z wykorzystaniem poznanych elementów w formie zawodów. Uczniowie świetnie poradzili sobie z nowymi umiejętnościami, zdając egzamin praktyczny na „piątkę”.

« powrót