Dzisiaj jest wtorek, 4 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Dominik, Dominika, Jan, Protazy

Dzień Babci i Dziadka w SP im. Orła Białego w Biernej

Dnia 24 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Biernej odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka.

 Uczniowie klas I - III i oddziały przedszkolne przygotowały montaż słowno - muzyczny oraz przedstawienie pod tytułem "Dziewczynka z zapałkami". Podczas spotkania gorące życzenia dla babć i dziadków przekazał Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików, Bogusław Świątek Przewodniczący Rady Gminy Sulików, Bogusława Delijewska Dyrektor szkoły oraz Ks. Andrzej Wojciechowski.

Po uroczystym apelu wszyscy zaproszeni goście oraz uczniowie udali się na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. Po krótkiej przerwie na holu odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów całej szkoły. Jak co roku uczniowie wykazali się kreatywnością i pomysłowością przy wykonaniu strojów. Na parkiecie spotkać można było super-bohaterów oraz wszystkie znane księżniczki. Dużą popularnością cieszyły się konkursy i zabawy przy muzyce.

Dnia 27 stycznia 2020 roku tradycyjnie po święcie "Dnia Babci i Dziadka" grupa uczniów szkoły odwiedziła seniorów mieszkających w DPS Ostoja w Zgorzelcu. Tym razem występ wokalno - artystyczny przygotowali uczniowie klasy VI. Podopieczni „Ostoi”, jak co roku, czekali z niecierpliwością na wizytę uczniów. Zwieńczeniem występu był wiersz wyrecytowany przez uczennicę klasy I - Amelkę, odnoszący się do niedawno obchodzonego święta Dnia Babci i Dziadka. Odwiedzanie seniorów mieszkających w DPS Ostoja jest już tradycją w Szkole Podstawowej w Biernej. Uczniowie bardzo ciepło wspominają każdą wizytę w ośrodku.

« powrót