Zamknij
Dzisiaj jest poniedziałek, 28 września 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Luba, Wacław, Wacława, Marek, Tymon

Gmina Sulików złożyła wniosek o dofinansowanie usuwania folii rolniczych

Z końcem 2019 roku Gmina Sulików złożyła do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wniosek o dofinansowanie przedsięwzięcia w formie dotacji w ramach programu priorytetowego n 2.8 „Racjonalne gospodarowanie odpadami i ochrona powierzchni ziemi-usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”.

Program ten cieszył się zainteresowaniem wśród 21 rolników z naszej gminy, którzy złożyli ankiety z informacjami dotyczącymi masy posiadanych odpadów z działalności rolniczej. W sumie rolnicy zadeklarowali chęć pozbycia się ponad 28 ton tego typu odpadów. Szacunkowy koszt całego przedsięwzięcia to kwota 28.415 zł, z czego Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dofinansowuje 500 zł do każdej tony odpadu. Pozostałą część kosztów pokryje rolnik.

Jak podkreśla Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików „Cieszę się ze stosunkowo dużego zainteresowania udziałem rolników w przedsięwzięciu związanym z usuwaniem odpadów jakimi są m.in. folie rolnicze. W dzisiejszych czasach w pracy na gospodarstwie rolnym mają one szerokie zastosowanie, a ich utylizacja jest bardzo problematyczna. Myślę, że udział Gminy Sulików w programie po części rozwiąże problem zagospodarowania tego typu odpadów na naszym terenie."

« powrót