Dzisiaj jest poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Lidia, Augustyn, Nikodem, Kamelia

Zwycięstwo uczniów z SP Bierna na Drużynowych Mistrzostwach Powiatowych w Tenisie Stołowym

W dniach 02-03.03.2020 r. w Środowiskowej Hali Sportowej w Sulikowie uczniowie zmagali się w Mistrzostwach Powiatu Zgorzeleckiego w Drużynowym Tenisie Stołowym, organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy.

Rozgrywki prowadzone były w czterech kategoriach: dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci (do klasy 6) oraz dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk młodzieży szkolnej (klasy 7-8).

Uczniowie z Biernej bronili dwa ubiegłoroczne tytuły mistrzowskie. W roku szkolnym 2019/20 uczniowie ze Szkoły w Biernej zdobyli Mistrzostwo Powiatu w kategorii dziewcząt (Igrzyska Dzieci) oraz chłopców (Igrzyska młodzieży szkolnej). Po zaciętej rywalizacji Joanna Kaczałko, Julia Mencel, Nikola Zubel oraz Artur Kaczałko i Marcin Szałas obronili zdobyte w zeszłym roku tytuły mistrzowskie.

Na tym, jednak nie koniec! Kinga Puka, Laura Szatkowska, Natalia Pitala zdobyły dla siebie i dla szkoły kolejne Mistrzostwo Powiatu w kategorii dziewcząt (Igrzyska młodzieży szkolnej) a Filip Olechowski, Szymon Grochalski i Sebastian Migdał zostali wicemistrzami powiatu w ramach Igrzysk dzieci.

Jest to, ogromny sukces dla Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Biernej a zarazem wielki postęp uczniów świadczący o ich sportowym rozwoju. Dziękujemy i gratulujemy mistrzom i ich rodzicom. Życzymy dalszych sukcesów na kolejnych etapach rywalizacji.

« powrót