Zamknij
Koronawirus
Dzisiaj jest poniedziałek, 30 marca 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Aniela, Leonard, Amelia, Jan, Amadeusz, Kwiryn, Dobromir

Kolejne bezpieczne przejście dla pieszych w gminie

Przy Szkole Podstawowej w Biernej powstanie bezpieczne przejście dla pieszych. To za sprawą pozyskanego przez Gminę Sulików dofinansowania w wysokości 55 tys. zł w ramach rządowego programu „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020.

„Mając na uwadze bezpieczeństwo uczniów Szkoły Podstawowej w Biernej oraz pieszych użytkowników drogi powiatowej biegnącej przez sołectwo postanowiliśmy o realizacji drugiej tego typu inwestycji na terenie Gminy” - dodał Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików.

Projekt obejmuje wykonanie wyniesionego przejścia dla pieszych wraz z montażem aktywnych znaków drogowych, zlokalizowanym przy Szkole Podstawowej w Biernej. Przejście wymusi na kierowcy zachowanie ostrożności i spowolnienie pojazdu. Dodatkowo w ramach projektu przeprowadzone zostaną także działania edukacyjno - profilaktyczne mające na celu uświadamianie uczestników ruchu drogowego o prawidłowym zachowaniu się na drodze, w szczególności na przejściu dla pieszych.

Takie rozwiązanie ma na celu uspokojenie ruchu drogowego w pobliżu miejsca o dużym natężeniu pieszych, głównie uczniów szkoły.

« powrót