Dzisiaj jest poniedziałek, 27 czerwca 2022 r.
Imieniny obdchodzą: Maryla, Władysław, Maria, Cyryl, Cyprian, Emanuela

Podsumowanie realizacji projektu "E-aktywni mieszkańcy Gminy Sulików"

30 czerwca br. zakończyła się na terenie Gminy Sulików realizacja projektu grantowego pn. „E-aktywni mieszkańcy województwa dolnośląskiego i lubuskiego” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Gmina otrzymała na ten cel dofinansowanie w kwocie 84 tys. zł. Celem projektu było podniesienie poziomu kompetencji cyfrowych mieszkańców, niezbędnych do skutecznego korzystania z mediów cyfrowych w celach zawodowych, edukacyjnych i rekreacyjnych.
W ramach przyznanych środków odbyło się 13 cykli szkoleń, dla przeprowadzenia których  zostało zakupionych 10 tabletów. Tablety te trafią  wkrótce do szkół z terenu Gminy.

Cykl szkoleń w ramach realizowanego przez Gminę Sulików projektu „E-aktywni mieszkańcy Gminy Sulików” rozpoczął się w dniach 16-18 października 2019 roku tematem „Działam w sieciach społecznościowych”. Największym zainteresowaniem cieszyły się natomiast szkolenia: ”Moje finanse i transakcje w sieci” oraz  „Rodzic
w internecie”, przeprowadzane w kolejnych miesiącach.

Szkolenia odbywały się w 12-osobowych grupach w  Świetlicy Wiejskiej w Studniskach Dolnych, Gminnym Ośrodku Kultury w Sulikowie oraz w Urzędzie Gminy.  Wzięło w nich łącznie udział 151 uczestników. W trakcie szkolenia uczestnicy mogli podnieść poziom swoich kompetencji cyfrowych, niezbędnych do skutecznego korzystania z mediów elektronicznych, a zdobyte umiejętności potwierdziły stosowne certyfikaty.

« powrót