Zamknij
Dzisiaj jest czwartek, 1 października 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Danuta, Remigiusz, Teresa, Igor, Helojza

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

We wtorek 1 września br. odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego w placówkach oświatowych Gminy Sulików.

Po dwumiesięcznym wakacyjnym odpoczynku i okresie związanym z panującą pandemią dzieci wróciły do szkół. Jako pierwsi nowy rok szkolny przywitali uczniowie Szkoły Podstawowej w Biernej, następnie uczniowie Szkoły Podstawowej w Sulikowie.

Obie uroczystości odbyły się z zachowaniem zasad sanitarnych związanych z pandemią czyli w maseczkach, a przed wejściem do szkół znajdowały się płyny do dezynfekcji rąk. Szkoły są przygotowane do zajęć, a więc bezpieczne. Uczniowie tęsknili za szkołą, widać było radość na twarzach, że wreszcie będzie normalnie, oby ta normalność trwała do końca tego roku szkolnego.

W związku z zakończeniem kadencji dyrektorów szkół podstawowych - w SP im. Orła Białego w Biernej Bogusławy Delijewskiej i w SP im. Jana Pawła II w Sulikowie Jana Majowskiego, Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików oraz społeczność szkolna pożegnała dotychczasowych dyrektorów. Na nowych dyrektorów powołani zostali w Biernej Pan Ryszard Swoboda, a w Sulikowie Pani Anna Poniedziałek. W szkole w Biernej w trakcie uroczystości wręczone zostały akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela na stopień nauczyciela mianowanego dla Dominiki Mielcarek, Agnieszki Krupa, Anny Ziółkowskiej-Gębuś. Odbyło się także pasowanie na ucznia klasy pierwszej.

„Dziękuję dyrektorom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkół za przygotowanie placówek na przyjęcie uczniów. Takiego roku szkolnego jeszcze nie było, myślę, że będzie trudny oraz nieprzewidywalny” - powiedział Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików. Każda placówka ma swoją procedurę bezpieczeństwa uwzględniającą specyfikę szkoły, dlatego szkoły apelują do rodziców i uczniów aby respektowali te zalecenia. Wszystko to ma służyć bezpieczeństwu uczniów i nauczycieli.

« powrót