Zamknij
Dzisiaj jest piątek, 27 listopada 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Pomoc dla producentów chryzantem

Dwa tysiące chryzantem trafiło do sołectw z terenu Gminy Sulików od producentów i sprzedawców kwiatów, które skupuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W przypadku naszej gminy są to kwiaty od lokalnego producenta z Sulikowa.

Przypomnijmy, że rząd postanowił zrekompensować straty przedsiębiorcom za poniesione straty poprzez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, ale dał kilka warunków. Jednym z nich było wskazanie miejsca ich składowania. I stąd też inicjatywa Gminy Sulików, która zgłosiła się jako odbiorca chryzantem.
 
- Każda pomoc przedsiębiorcom jest bardzo potrzebna - mówi Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików. Również w naszej gminie mamy przedsiębiorcę, który zajmuje się plantacją chryzantem i chciałem w ten sposób go wspomóc. Na terenie gminy mamy 16 sołectw i każda ilość tych chryzantem będzie przez mieszkańców zagospodarowana. Część kwiatów trafiła na Plac Wolności w Sulikowie oraz na cmentarze na terenie naszej gminy.
« powrót