Dzisiaj jest poniedziałek, 25 stycznia 2021 r.
Imieniny obdchodzą: Elwira, Paweł, Miłosz, Tatiana

PSE wspiera Szkołę Podstawową w Biernej w ramach programu "WzMOCnij swoje otoczenie"

Gmina Sulików otrzymała wsparcie finansowe od Polskich Sieci Elektroenergetycznych w ramach programu "Wzmocnij swoje otoczenie". Grant zostanie przeznaczony na częściowe sfinansowanie zakupu i montażu pawilonu sanitarnego na terenie Szkoły Podstawowej w Biernej.

Niezadowalający stan techniczno-sanitarny łazienki w szkole w Biernej wymaga sporych inwestycji. Stąd inicjatywa Wójta Gminy Sulików, aby zapewnić uczniom tymczasowe alternatywne pomieszczenie sanitarne, dostosowane do obowiązujących obostrzeń. Obiekt będzie zlokalizowany przy budynku Szkoły Podstawowej w Biernej. Pawilon, podzielony na część damską i męską, będzie wyposażony w toalety i umywalki, instalację elektryczną, grzewczą, wentylacyjną i wodno-kanalizacyjną. Ponadto w pomieszczeniach będą zamontowane urządzenia do bezdotykowej dezynfekcji rąk.

Koszt inwestycji wyniesie ponad 50 tys. zł, z czego 20 tys. zł pochodzić będzie z grantu pozyskanego od PSE, a pozostała kwota zostanie sfinansowana ze środków z budżetu Gminy Sulików.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych - krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, zwiększeniem bezpieczeństwa mieszkańców w warunkach pandemii koronawirusa oraz pomoc w dostosowaniu sposobu działania i narzędzi pracy do obowiązujących obostrzeń sanitarnych w gminach, na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa.

Na terenie gminy Sulików PSE realizują projekt inwestycyjny budowy linii 400 kV relacji Mikułowa - Świebodzice. Dzięki tej inwestycji możliwa będzie poprawa pewności zasilania obszarów południowo-zachodniej części kraju.

Szczegółowe informacje o programie „WzMOCnij swoje otoczenie” można znaleźć na stronie internetowej programu, pod adresem: www.wzmocnijotoczenie.pl.

 

 

« powrót