Dzisiaj jest sobota, 23 września 2023 r.
Imieniny obdchodzą: Tekla, Bogusław, Linus, Liwiusz

Inwestycje zrealizowane ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Poniżej prezentujemy inwestycje zrealizowane przy udziale środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Rusza budowa nowej świetlicy w Miedzianej. Umowa z wykonawcą podpisana

Na tę chwilę mieszkańcy Miedzianej czekali od dawna. Wkrótce powstanie tam nowe miejsce spotkań i integracji, w którym mieszkańcy będą mogli organizować różnego rodzaju wydarzenia.

W dniu 2️⃣1️⃣ lutego br. Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików podpisał umowę na zadanie pn. „Budowa świetlicy wiejskiej w Miedzianej”.
 
Roboty budowlane będą polegać na budowie od podstaw budynku na potrzeby świetlicy wiejskiej wraz z niezbędnym instalacjami i zagospodarowaniem terenu. Nowa świetlica będzie parterowym budynkiem wolnostojącym, niepodpiwniczonym o wymiarach 14,50 m x 7,80 m z dwuspadowym dachem.
Wartość inwestycji wyniesie ponad 939 108,35 tys. zł, z czego 3️⃣0️⃣0️⃣ tys. zł. stanowi dofinansowanie Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych z przeznaczeniem na inwestycje i zakupy inwestycyjne realizowane w miejscowościach, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej.
 
Na temat rozpoczętej inwestycji wypowiedział się Wójt Robert Starzyński "Dzisiejsze podpisanie umowy z wykonawcą cieszy ogromnie, ponieważ jest to kolejna duża inwestycja w naszej Gminie. Mieszkańcy sołectwa Miedziana zyskają nowoczesną i funkcjonalną świetlicę, która posłuży do realizacji zadań kulturalnych, edukacyjnych a przede wszystkim społecznych."
 
Na bieżąco będziemy informować o postępie prac budowlanych.

 

 


 Pawilon sanitarny przy Szkole Podstawowej w Biernej

Przy Szkole Podstawowej w Biernej został zamontowany pawilon sanitarny. Gmina Sulików w ramach programu „Wzmocnij swoje otoczenie” otrzymała od Polskich Sieci Elektroenergetycznych grant na częściowe sfinansowanie inwestycji.

Dzięki inwestycji uczniowie będą mogli korzystać z tymczasowego pomieszczenia sanitarnego, wyposażonego w toalety i umywalki, instalację elektryczną, grzewczą, wentylacyjną i wodno-kanalizacyjną oraz urządzenia do bezdotykowej dezynfekcji rąk. Obiekt jest zlokalizowany przy budynku Szkoły Podstawowej w Biernej. W przyszłości będzie wykorzystywany np. podczas imprez organizowanych przez Gminę.

Koszt inwestycji wyniósł blisko 63 tys. zł, część środków pochodzi z grantu pozyskanego od PSE, a pozostała kwota zostanie sfinansowana ze środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych - krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, zwiększeniem bezpieczeństwa mieszkańców w warunkach pandemii koronawirusa oraz pomoc w dostosowaniu sposobu działania i narzędzi pracy do obowiązujących obostrzeń sanitarnych w gminach, na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa.

 


 

PSE wspiera Szkołę Podstawową w Biernej w ramach programu "WzMOCnij swoje otoczenie"

Gmina Sulików otrzymała wsparcie finansowe od Polskich Sieci Elektroenergetycznych w ramach programu "Wzmocnij swoje otoczenie". Grant zostanie przeznaczony na częściowe sfinansowanie zakupu i montażu pawilonu sanitarnego na terenie Szkoły Podstawowej w Biernej. Częściowe, albowiem zadanie zostało wsparte również środkami z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Niezadowalający stan techniczno-sanitarny łazienki w szkole w Biernej wymaga sporych inwestycji. Stąd inicjatywa Wójta Gminy Sulików, aby zapewnić uczniom tymczasowe alternatywne pomieszczenie sanitarne, dostosowane do obowiązujących obostrzeń. Obiekt będzie zlokalizowany przy budynku Szkoły Podstawowej w Biernej. Pawilon, podzielony na część damską i męską, będzie wyposażony w toalety i umywalki, instalację elektryczną, grzewczą, wentylacyjną i wodno-kanalizacyjną. Ponadto w pomieszczeniach będą zamontowane urządzenia do bezdotykowej dezynfekcji rąk.

Koszt inwestycji wyniesie ponad 50 tys. zł, z czego 20 tys. zł pochodzić będzie z grantu pozyskanego od PSE, a pozostała kwota zostanie sfinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 


 

Przebudowa odcinka drogi z Ksawerowa do Wilki

W ramach inwestycji docelowo w Gminie Sulików został zmodernizowany odcinek na długości 875 mb przy szerokości 3 m.

Zakres robót objął także wyrównane i wykonanie obustronnego pobocza oraz dwuwarstwowej nawierzchni asfaltowej z podbudową z kruszywa łamanego.
 
 
Wykonawcą robót była firma Usługi Remontowo-Budowlane i Transport Józef Michalik z Kościelnika Dolnego. Całkowita wartość prac wyniosła blisko 370 tys. zł z czego dotacja z budżetu Województwa Dolnośląskiego dla jednostek samorządu terytorialnego na ochronę, rekultywację i poprawę jakości gruntów rolnych wyniosła ponad 183 tys. zł.
 
 
Zadanie zostało zrealizowane przy udziale środków pochodzących z dochodów budżetu województwa związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych w 2020 roku oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
« powrót