Dzisiaj jest piątek, 26 lutego 2021 r.
Imieniny obdchodzą: Mirosław, Aleksander, Bogumił, Bogumiła, Ewelina

Gmina Sulików aplikuje o rządowe środki

Gmina Sulików w ramach pierwszego naboru wniosków na dofinansowanie inwestycji ze środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzymała dotację w kwocie 500 tyś. zł.

Środki te pozwoliły zrekompensować jedynie zmniejszenie wpływów z Budżetu Państwa z tytułu podatku od osób fizycznych i prawnych.
 
W kolejnym rozdaniu rządowych środków, Gmina Sulików wystąpiła z trzema wnioskami na łączną kwotę blisko 9,2 mln zł. Wśród zadań inwestycyjnych znalazła się modernizacja Szkoły Podstawowej w Biernej, budowa sieci wodociągowej w Starym Zawidowie i Wielichowie oraz przebudowa drogi gminnej - ul. Sportowej w Sulikowie. Niestety żaden z wniosków nie uzyskał rządowego wsparcia finansowego.
 
Z terenu całego powiatu zgorzeleckiego jedynie dwie gminy otrzymały rządowe dofinansowanie. Gmina Bogatynia, która otrzymała kwotę ponad 2,12 mln na rewitalizację placu po byłym dworcu PKS oraz odbudowę Alei Żytawskiej w Bogatyni oraz Gmina Węgliniec, która pozyskała środki na budowę żłobka i przedszkola w kwocie 1,5 mln.
 
W dniu 17 grudnia 2020 r. Gmina Sulików w ramach kolejnego naboru z rządowych środków przeciwdziałania Covid-19, ponownie złożyła 3 wnioski na w/w inwestycje.
 
Najważniejszą z wnioskowanych inwestycji jest budowa wodociągu w Starym Zawidowie i Wielichowie. Ze względu na wagę problemu braku wody w tych miejscowościach, Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński i Przewodniczący Rady Gminy Sulików Bogusław Świątek wystosowali list do Posła na Sejm RP Stanisława Żuka reprezentującego nasz region, z prośbą o poparcie wniosku dotyczącego budowy wodociągu. Pan Poseł zadeklarował wsparcie i przekazanie sprawy tak ważnej dla mieszkańców, jaką jest budowa wodociągu do kancelarii Premiera i interpelację poselską podczas obrad sejmu.
« powrót