Dzisiaj jest piątek, 26 lutego 2021 r.
Imieniny obdchodzą: Mirosław, Aleksander, Bogumił, Bogumiła, Ewelina

Gmina Sulików aplikuje o środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Gmina Sulików złożyła kolejne trzy wnioski o dofinansowanie inwestycji ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, tym razem dla gmin z przeznaczeniem na inwestycje realizowane w miejscowościach, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe gospodarstwa rolne.

W Gminie Sulików były to miejscowości: Ksawerów, Mikułowa, Miedziana, Radzimów i Studniska. Zgodnie z wytycznymi każda gmina mogła złożyć maksymalnie trzy wnioski na trzy inwestycje. Minimalna wartość kosztorysowa inwestycji to 50 tys. zł a maksymalna 5 mln zł.
 
Za najpilniejsze inwestycje do zrealizowania władze Gminy uznały odbudowę spalonej remizy OSP w Radzimowie, budowę świetlicy w Miedzianej oraz budowę dróg wewnętrznych w Studniskach Górnych o długości 3,5 km. Łączna wartość złożonych wniosków sięga kwoty 4,7 mln zł.
 
Jak podkreśla Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików „Korzystamy z każdej pojawiającej się okazji do pozyskania środków zewnętrznych. Teraz zgłaszamy inwestycje w sołectwach, gdzie przed laty funkcjonowało PGR. Wnioskujemy o obiekty naprawdę tam potrzebne czyli remiza, drogi, świetlica. Wpisujemy się w ogólne wymogi programu. Mieszkańcy swoimi podpisami bardzo licznie poparli te pomysły a Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa pozytywnie je zaopiniował. Liczę, że również służby wojewódzkie i rządowe dostrzegą potrzeby mieszkańców Radzimowa, Studnisk i Miedzianej. Sprawy, o które dla nich wnioskujemy są możliwe do realizacji przez Gminę w krótkim czasie. Warunkiem są pieniądze.”
 
Przypomnijmy, że 17 grudnia 2020 r. Gmina Sulików złożyła wnioski o przyznanie środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na budowę sieci wodociągowej w miejscowości Stary Zawidów i Wielichów, na modernizację Szkoły Podstawowej w Biernej oraz budowę świetlicy w Miedzianej.
« powrót