Dzisiaj jest niedziela, 24 października 2021 r.
Imieniny obdchodzą: Rafał, Marcin, Alojzy, Antoni, Areta, Marta

Wójt Gminy Sulików i pracownicy Urzędu zachęcają do szczepienia się przeciwko COVID-19

Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński wraz z pracownikami Urzędu Gminy zachęca do szczepień przeciwko COVID-19.

W okresie letnim akcja szczepień wyhamowała, a trzeba zaznaczyć, że szczepionka jest przecież rozwiązaniem, które może zabezpieczyć nas przed kolejnymi falami pandemii.
 
Im więcej osób się zaszczepi, tym ochrona przed koronawirusem będzie skuteczniejsza. Szczepionka jest ogromną szansą na uodpornienie społeczeństwa na zakażenie oraz zdobycie kontroli nad transmisją wirusa SARS-CoV-2. Jest po prostu nadzieją na powrót do normalności. Wdrożenie masowych szczepień, przy wysokim procencie osób zaszczepionych, pozwoli na stałe powrócić do pełnej funkcjonalności szkół, sklepów, obiektów sportowych i kulturalnych. Zaszczep się w trosce o zdrowie swoje i najbliższych.
Na terenie Gminy Sulików organizowane są szczepienia w różnych miejscowościach.
 
W ubiegłą sobotę 21 sierpnia Koło Gospodyń Wiejskich Studniczanki zorganizowało Piknik Rodzinny w Studniskach Dolnych, gdzie chętne osoby mogły zaszczepić się przeciwko COVID-19. W dniu 28 sierpnia mobilny punkt szczepień pojawi się na festynie w Miedzianej organizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich na terenie placu zabaw w Miedzianej, gdzie można będzie się zaszczepić w godz. 13:00-18:00. W dniu 29 sierpnia punkt szczepień będzie działał także w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sulikowie przy ul. Zgorzeleckiej 28, gdzie zaszczepić można się będzie w godz. 11:00-13:00. Dla osób zaszczepionych przewidziane są drobne upominki.
 
Mimo wcześniej prowadzonych przez Gminę Sulików akcji promocji szczepień, poziom w pełni zaszczepionych mieszkańców naszej gminy nie jest zbyt wysoki i obecnie wynosi niecałe 38%.
« powrót