Dzisiaj jest niedziela, 24 października 2021 r.
Imieniny obdchodzą: Rafał, Marcin, Alojzy, Antoni, Areta, Marta

Biofeedback już wkrótce w SP w Sulikowie

Dzięki wsparciu z programu „WzMOCnij swoje otoczenie” uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sulikowie będą mogli skorzystać z biofeedback - nowatorskiej metody monitorowania zmian zachodzących w organizmie.
Nasza szkoła została laureatem trzeciej edycji organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne programu granatowego „WzMOCnij swoje otoczenie”.
 
Za pozyskany grant zostanie zakupiony sprzęt pozwalający m.in. na monitorowanie rytmu pracy serca i analizę reakcji na różne bodźce. To uznana metoda terapii m.in. przy zaburzeniach pamięci i koncentracji czy nadpobudliwości psychoruchowej. Biofeedback pozwala także zmniejszyć niepożądane skutki stresu oraz napięcia emocjonalnego wśród uczniów powracających do szkoły po długotrwałym okresie lockdownu.
 
Polskie Sieci Elektroenergetyczne kolejny raz wspierają działania szkoły nastawione na pomoc uczniom ze specyficznymi potrzebami z terenu gminy Sulików. W szkole funkcjonuje już gabinet integracji sensorycznej, który został ufundowany w ramach pierwszej edycji konkursu.
 
Program "WzMOCnij Swoje Otoczenie" to ogólnopolski program grantowy, realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Konkurs skierowany jest do samorządów i ich jednostek - np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu. Granty są przyznawane w siedmiu kategoriach: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.
 
Dodatkowe informacje o programie można znaleźć na stronie www.wzmocnijotoczenie.pl oraz www.raport.pse.pl.
« powrót