Dzisiaj jest niedziela, 24 października 2021 r.
Imieniny obdchodzą: Rafał, Marcin, Alojzy, Antoni, Areta, Marta

W trosce o bezpieczeństwo - rozbudowa monitoringu

W trosce o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Sulików planowana jest rozbudowa gminnego monitoringu oraz budowa systemu rejestrującego.

Inwestycja wymaga skutecznego połączenia punktów wizyjnych i bezpośredniej transmisji zarejestrowanego materiału. Stąd Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Bogusławem Świątkiem wystosowali prośbę do Proboszcza Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulikowie o wyrażenie zgody na montaż na wieży kościelnej anten telekomunikacyjnych.
 
Jak informuje Wójt: "W związku z pozytywną odpowiedzią na naszą prośbę ks. Janusza Kankiewicza, wystąpię w najbliższym czasie do Rady Gminy o zaakceptowanie tego zadania do realizacji w ramach środków tegorocznego budżetu Gminy. Realizacja inwestycji pozwoli zwiększyć porządek publiczny, bezpieczeństwo obywateli i mienia na terenie gminy oraz zapewni skuteczniejszą reakcję związaną z ochroną przeciwpożarową i przeciwpowodziową. Zostanie także zapewniona możliwość stałego zwiększania ilości miejsc objętych monitoringiem w przyszłości".
 
Realizacja inwestycji rozpocznie się od Sulikowa, gdzie monitoring pojawi się na Placu Wolności, na terenie cmentarza komunalnego, placu zabaw, budynku Urzędu Gminy Sulików oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.
 
W dalszej kolejności system rozbudowany zostanie o pozostałe miejscowości m.in. Radzimów Górny (teren cmentarza komunalnego i świetlicy wiejskiej, Wrociszowa Górnego (teren świetlicy wiejskiej i placu zabaw).
« powrót