Dzisiaj jest niedziela, 24 października 2021 r.
Imieniny obdchodzą: Rafał, Marcin, Alojzy, Antoni, Areta, Marta

Uroczysta Msza Dożynkowa

W dniu 12 września br. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulikowie odbyła się uroczysta Msza Święta dożynkowa w podziękowaniu za tegoroczne plony oraz trud rolników przy żniwach.

Władze gminy podjęły decyzję, iż ze względu na obostrzenia związane z Covid 19, nie będzie tradycyjnego świętowania uroczystości na Placu Wolności w Sulikowie, dlatego symbolicznie połączono mszę odpustową z mszą w intencji rolników.
 
Dary ofiarne na ołtarzu złożył Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików wraz z Bogusławem Świątkiem Przewodniczącym Rady Gminy Sulików.
 
Podczas Mszy Św. poświęcono dwa przepięknie udekorowane kosze z plonami z tegorocznych zbiorów, przygotowane przez sołectwa Studniska Dolne oraz Małą Wieś Dolną. Uroczystą Mszę Świętą uświetniła orkiestra dęta PGE GiEK S.A. oddziału KBW Turów.
 
Jak zaznacza Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików "Ten rok dla rolników nie był łatwy. Szalejąca pandemia, wysokie koszty upraw, a z drugiej strony niezbyt satysfakcjonujące ceny plonów, kapryśna pogoda. To wszystko sprawia, że gospodarowanie na roli staje się coraz trudniejsze i mniej opłacalne. Życzę rolnikom przede wszystkim zdrowia w tych trudnych czasach, spokoju, sprzyjających warunków atmosferycznych, ekonomicznych i gospodarczych."
 
Galeria zdjęć dostępna na oficjalnym profilu facebook Urzędu Gminy Sulików pod:
 
« powrót