Dzisiaj jest niedziela, 24 października 2021 r.
Imieniny obdchodzą: Rafał, Marcin, Alojzy, Antoni, Areta, Marta

Na terenie przedszkola wybudowana została wiata

Dzięki wsparciu Gminy Sulików Przedszkole Publiczne w Sulikowie znalazło się wśród laureatów trzeciej edycji organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne programu grantowego "WzMOCnij swoje otoczenie".

Przy udziale pozyskanych środków w kwocie 20 tys. zł na terenie Przedszkola Publicznego w Sulikowie wybudowana została drewniana wiata, która stanowi miejsce odpoczynku, rekreacji i kreatywnych zabaw dla dzieci. Całkowity koszt budowy wiaty sięgnął kwoty blisko 30 tys. zł, różnica stanowi wkład własny w inwestycję i pochodzi ze środków z budżetu Gminy Sulików.

W ramach zadania wybudowana została drewniana wiata o wymiarach ok. 8m x 4m wraz z przygotowaniem i utwardzeniem podłoża oraz montażem stołów i ławek. Obiekt będzie wykorzystywany m.in. do organizacji dla dzieci zajęć plastycznych, sensorycznych, muzycznych, itp. Dodatkowo wiata będzie wykorzystywana przy organizacji uroczystości, jak m.in. zakończenie roku szkolnego, pikników rodzinnych. „Wesoła przystań Przedszkolaka” będzie motywowała do spędzania czasu na świeżym powietrzu niezależnie od warunków atmosferycznych.

Program "WzMOCnij swoje otoczenie" wspiera lokalne inicjatywy związane z aktywizacją społeczną, rozwojem wspólnej przestrzeni publicznej, poprawą jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców. Więcej informacji o działalności Polskich Sieci Elektroenergetycznych i programie „WzMOCnij swoje otoczenie”, przeczytać można na stronach www.raport.pse.pl i www.wzmocnijotoczenie.pl

 

« powrót