Dzisiaj jest piątek, 7 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Kajetan, Klaudia, Donata, Dorota, Konrad, Sykstus, Olechna

Relacja z wielkiego Festiwalu Pomocy Wiejsko_interkontynentalnej

W ubiegłą sobotę tj. 27 kwietnia br. w Studniskach Dolnych mimo niesprzyjającej pogody odbył się wcześniej zapowiadany koncert, w trakcie którego zagrała m.in. legenda polskiego punk rocka - Defekt Muzgó. Impreza miała wymiar charytatywny, w trakcie koncertu zbierano środki finansowe na rzecz pogorzelców - rodziny Rollans. 

Rodzina w podziękowaniu za ogrom pomocy jaką do tej pory otrzymała poprosiła o przeznaczenie środków na inny cel. Jak dodał Grzegorz Żak Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sulikowie zebrane pieniądze wykorzystane zostaną na budowę placu zabaw dla dzieci ze Studnisk bądź organizację kolejnego koncertu. Przed częścią koncertową jednostka OSP Studniska Dolne dała pokaz swojej sprawności bojowej, a najmłodsi uczestnicy imprezy mogli poskakać na dmuchanym zamku. Po południu jako pierwsi na scenie ustawionej w jednej ze starych stajni folwarku rodziny Rollans wystąpił zespół The Rising Sun z Bogatyni.

Wykonawcy nie mieli sobie równych jeśli chodzi o choreografię i wygląd sceniczny. Artyści po występie dostali bisy, a poza sceną poproszono ich o kontakt, jak podejrzewać można w celu nawiązania współpracy. Po nich na scenie pojawiło się funkowo-jazzowe odkrycie ostatnich miesięcy grupa PDO, która wśród widowni miała liczną grupę swoich zagorzałych fanów.

Po zespole wystąpił 10-letni wokalista Wojtek Olejarz, którego zaproszono na festiwal reggae w Ostródzie. Najwięcej emocji przyniósł jednak występ gwiazdy wieczoru - punk rockowego zespołu Defekt Muzgó. Artystom udało się porwać do zabawy zgromadzoną widownię, która w przypływie emocji „rozniosła” słomiane dekoracje. Więcej można zobaczyć tutaj:
wwww.arkadiuszkucharski.blogspot.com.

Organizatorzy koncertu zadbali również o strawę dla przybyłych gości. Dzięki pomocy Pani Anny Marczyk sołtys sołectwa Mikułowa oraz Pań świetlicowych z Mikułowej, Starego Zawidowa i Studnisk Górnych można było posilić się pysznym domowym bigosem i ciastem. Podczas trwania imprezy płonęło wielkie ognisko, na którym można było upiec kiełbaski i ogrzać się.

Koncert był już drugą imprezą zorganizowaną na posiadłości Państwa Rollans, przypomnijmy, że w ubiegłym roku tydzień przed świętami w tej samej stajni odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Wszystkich tych, którzy nie dotarli na sobotni koncert zapraszamy 4 maja na Majówkę 2013, w trakcie której na Placu Wolności w Sulikowie jeszcze raz wystąpi m.in. wspomniany zespół PDO z Bogatyni.

« powrót