Dzisiaj jest czwartek, 16 lipca 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Eustachy, Maria, Benedykt, Marika, Benita, Mirella

III edycja Wielkanocnego Biegu dla Jaj

Pomimo zmiany terminu związanej z kapryśną pogodą, frekwencja podczas III edycji Wielkanocnego Biegu dla Jaj jak co roku dopisała. W imprezie uczestniczyło blisko 150 osób z czego ok. 80 przebiegło, przeszło i przejechało całą trasę. Zmiana terminu zupełnie nieświadomie przesunęła bieg na prawosławną Wielkanoc. 

Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie dziękuje wszystkim tym, którzy mieli swój mniejszy czy większy wkład w organizację imprezy, tj. Farmie na Rozdrożu w Mikułowej za pomidorówkę i ogólną oprawę, EM Brokers za mecenat strategiczny, BZ WBK Oddział Zgorzelec za fanty zwane też ze staropolska gadżetami, Grupie Ratowniczej PCK za opiekę medyczną, Stowarzyszeniu Rodzicielstwa Zastępczego Oddział Jelenia Góra za zafundowanie zespołu i zespołowi Hotei za zafundowanie uczty muzycznej, Centrum Sportowo-Rekreacyjnemu w Zgorzelcu za banany, Dawidowi Sobierajowi z Rudzicy za gliniane ptaszki i Ani Marendziak z Pieńska (Fabryka Magnesów) za magnesy. Krzyśkowi Marendziakowi za grę na digiridoo i Marcinowi Stępniowi (Studio masażu Tridosha) za masowanie. Panu Stępniowi ze Studnisk za 30 wiejskich jaj i Tomkowi, Blademu i Walczakowi z PDO za 10 równie wiejskich jaj.

W tracie imprezy można było przejechać się bryczką, zaprzęgniętą w konie Państwa Rollans. W sumie dzięki środkom zgromadzonym z tzw. „wpisowego” udało się uzbierać kwotę 300 zł. Przypomnijmy, że w tym roku środki finansowe zbierane były na pomoc dla rodziny Rolansów, pogorzelców ze Studnisk Dolnych. Rodzina w podziękowaniu za ogrom pomocy jaką do tej pory otrzymała poprosiła o przeznaczenie środków na inny cel. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami środki wspomogą organizację kolejnej imprezy.

 

 

« powrót