Dzisiaj jest poniedziałek, 8 sierpnia 2022 r.
Imieniny obdchodzą: Cyprian, Dominik, Emilian, Iza, Rajmund, Seweryn

III Krajowa Wystawa Saksońska "VIA REGIA"

Grupa flecistów ze Szkoły Podstawowej w Studniskach Dolnych prowadzona przez Panią Beatę Wróblewską została zaproszona na wielką uroczystość, która odbyła się 21 maja 2011 w Teatrze w Görlitz.

Grupa flecistów ze Szkoły Podstawowej w Studniskach Dolnych prowadzona przez Panią Beatę Wróblewską została zaproszona na wielką uroczystość, która odbyła się 21 maja 2011 w Teatrze w Görlitz. Dzieci uczestniczyły w oficjalnym akcie otwarcia Trzeciej Krajowej Wystawy Saksońskiej „Via Regia”. Uczniowie po raz pierwszy w swojej krótkiej karierze muzycznej mieli okazję zaprezentować się na prawdziwej scenie, przed tak liczną i dostojną publicznością. Grupa młodych muzyków grała na flażoletach z akompaniamentem fortepianu przygotowane specjalnie na te okazję utwory. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Studniskach Dolnych byli najmłodszymi artystami, biorącymi udział w tak dużym przedsięwzięciu, ale poradzili sobie doskonale. Wielkim zaszczytem było granie dla profesora Władysława Bartoszewskiego obecnego wśród zaproszonych gości.

Całej uroczystości towarzyszyła niezwykła oprawa muzyczna, na którą złożył się występy chórów, zespołów i orkiestr dętych, które przybyły do Görlitz z całego regionu. Na zakończenie tego niezwykłego wydarzenia muzycznego uczniowie odwiedzili „Państwowe Muzeum Przyrodnicze w Görlitz”, gdzie mieli okazję obejrzeć stałą ekspozycję Muzeum Przyrodniczego. Ekspozycja prowadzi przez przyrodę Łużyc do tropikalnych dżungli, na afrykańską sawannę, w głąb Ziemi oraz do tropikalnych zwierząt.

VIA REGIA « powrót