Dzisiaj jest niedziela, 12 lipca 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Jan, Brunon, Weronika, Bonifacy, Henryk

Podziękowania

W imieniu władz samorządowych Gminy Sulików składam gorące podziękowania za wyjątkowe zaangażowanie w niesienie pomocy osobom i rodzinom poszkodowanym wskutek podtopień jakie w ostatnim czasie dotknęły naszą gminę.

Wyrazy ogromnych podziękowań kieruję do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Sulików: OSP Studniska Dolne, Sulików, Bierna, Miedziana, Stary Zawidów, które w połączeniu z siłami PSP w Zgorzelcu i OSP Węgliniec brały udział w akcji, dowoziły worki z piaskiem, udrażniały przepusty i zabezpieczały teren. Niech ta wyjątkowa służba, którą wykonujecie zawsze będzie źródłem satysfakcji płynącej z dobrze spełnionego obowiązku.

Dziękuję wszystkim firmom i osobom zaangażowanym w usuwanie skutków żywiołu, którzy udostępnili swój sprzęt, świadczyli usługi związane z transportem piasku: Panu Dariuszowi Kryńskiemu, Stanisławowi Kasza, Jackowi Witków, firmom FUTH „Old Trans” Leonard Olbricht Teresa Sydor, GEOBUD Artur Mróz, przewodniczącym rad sołeckich Biernej, Sulikowa, Małej Wsi Górnej. Dziękuję za ogromną otwartość na potrzeby drugiego człowieka, ofiarowana pomoc jest dowodem serdeczności, współczucia oraz solidarności międzyludzkiej.

 

Wójt Gminy Sulików

Robert Starzyński

« powrót