Dzisiaj jest wtorek, 30 maja 2023 r.
Imieniny obdchodzą: Ferdynand, Karol, Feliks, Jan, Gryzelda

Informacja dot. sprzedaży końcowej węgla posiadanego przez gminy

Gmina Sulików informuje, że od 15 maja rusza sprzedaż końcowa węgla posiadanego przez gminy, sprowadzonego w ramach preferencyjnej ceny zakupu.

Sprzedaż odbywać się będzie bez limitów ilościowych oraz ograniczeń terytorialnych. Takie zmiany wprowadza podpisana 27 kwietnia 2023 r. przez prezydenta RP nowelizacja ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe.

Zmiany w ustawie zakładają:
- wydłużenie okresu działania ustawowego systemu dystrybucji węgla; mieszkańcy będą mogli składać wnioski do 30 czerwca br. na węgiel pozostały w gminie, co pozwoli na wyprzedanie ewentualnie posiadanych przez gminy zasobów węgla. Sprzedaż końcowa może być prowadzona najpóźniej do 31 lipca 2023 r.
- brak limitu ilościowego; zniesienie istniejącego limitu ilościowego przypadającego na jedno gospodarstwo domowe. Tym samym niezależnie czy mieszkaniec zakupił już węgiel w ilości maksymalnej przewidzianej ustawą, będzie mógł zakupić dodatkową ilość węgla bez ograniczeń ilościowych.
- węgiel dla mieszkańców innych gmin; zgodnie z nowelizacją jest możliwy zakup węgla w innej gminie, o ile wnioskodawcy są uprawnieni do dodatku węglowego.

Ilość pozostała do sprzedaży końcowej:

- węgiel kamienny orzech - 13,37 t

- węgiel kamienny groszek II - 15,72 t.

Cena za 1 tonę wynosi 2000,00 zł.

Nowy nabór wniosków na tzw. sprzedaż końcową rozpocznie się 15 maja 2023 roku i zakończy nie później niż 30 czerwca 2023 roku. Można je składać w formie papierowej w Punkcie Obsługi Klienta urzędu. W sytuacji, gdy wniosek zostanie złożony poza wyznaczonym terminem, zostanie on pozostawiony bez rozpoznania. Wójt Gminy Sulików
  /-/ Robert Starzyński

« powrót