Zamknij
życzenia pracownicy samorządowi
Dzisiaj jest niedziela, 27 maja 2018 r.
Imieniny obdchodzą: Augustyn, Julian, Jan, Juliusz, Magdalena, Amanda

Szkoły z Gminy Sulików biorą udział w projektach

Gmina Sulików realizuje od stycznia tego roku dwa projekty unijne skierowane do szkół. Głównym realizatorem projektów jest Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

Projekt „Otwórzmy się na świat” realizowany jest w szkołach podstawowych gminy Sulików. Wsparciem objętych jest 115 uczniów. Drugi z realizowanych projektów, „Wędrujemy w przyszłość” skierowany jest do 61 uczniów  Publicznego Gminnego Gimnazjum w Sulikowie.

W każdej szkole odbywają się zajęcia kół zainteresowań dla uczniów uzdolnionych w kierunku nauk matematyczno-przyrodniczych, technicznych, językowych oraz zajęcia wyrównawcze i terapii pedagogicznej dla uczniów wymagających pomocy. W trakcie zajęć uczniowie wykorzystują pomoce dydaktyczne zakupione w ramach projektu, które urozmaicają i uatrakcyjniają prowadzone zajęcia. Każdy uczeń dzięki pracy w małych grupach może osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości.

Uczniowie szkół podstawowych w minionym roku szkolnym w ramach projektu brali udział w Olimpiadzie Wiedzy, Konkursie Sudoku, Festiwalu Nauki oraz wyjeździe edukacyjnym.  51 uczniów szkół podstawowych Gminy Sulików wyjechało do ExploraPark - Park Nauki i Techniki w Wałbrzychu. Celem wyjazdu był udział w warsztatach „Matematyka w przyrodzie”. Po wprowadzeniu do tematu przez nauczyciela - animatora, uczniowie w przyjaznej atmosferze spędzili czas, korzystając z prezentowanych na wystawie eksponatów. Mogli poprzez zabawę zapoznać się ze światem nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych. Największym zainteresowaniem cieszyły się wśród uczniów interaktywne zabawy oraz programy multimedialne.  

Realizacja projektów poszerza ofertę edukacyjną szkół o zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe: matematyczne i naukowo techniczne, porozumiewanie się w j. ojczystym i obcym, inicjatywność i przedsiębiorczość, nauczy uczniów uczenia się. Zmniejszy dysproporcję w stosunku do uczniów szkół miejskich w ich osiągnięciach edukacyjnych oraz podniesie jakość procesu kształcenia w szkole.

W trakcie zajęć uczniowie pracując metodami aktywnymi rozwijają swoje zainteresowania oraz otrzymują niezbędne wsparcie. Realizacja projektów trwa do 30.06.2014 r. Udział uczniów w zajęciach, konkursach oraz wyjazdach jest całkowicie bezpłatny. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii  Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 

« powrót