Dzisiaj jest niedziela, 9 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Roman, Ryszard, Romuald, Edyta, Klara

Przedłużony nabór wniosków w XIII konkursie stypendialnym "zDolny Śląsk"

50 stypendiów do rozdania! Jeszcze do 04 października 2013 możesz złożyć wniosek o stypendium „zDolny Śląsk”. 

Masz szansę na nawet 3000 zł na rok szkolny, jeśli odnosisz sukcesy w nauce, masz osiągnięcia artystyczne lub sportowe lub jeśli…. znają Cię jako społecznika z pasją. Na (z)Dolnoślązaków czeka ponad 50 stypendiów. 

Fundacja Edukacji Międzynarodowej przedłużyła nabór wniosków w Konkursie Stypendialnym „zDolny Śląsk” i do 04 października 2013 czeka na wnioski uczniów i absolwentów szkół podstawowych (od klasy IV), gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy chcą uzyskać stypendia na rok szkolny 2013-2014. Wnioski i regulamin dostępne są na stronie internetowej www. zdolnyslask.fem.org.pl w zakładce „Aktualny konkurs". Wnioski należy przesłać wyłącznie drogą pocztową na adres Fundacji: ul. Zielińskiego 38, 53-534 Wrocław do 04 października 2013 (decyduje data stempla pocztowego). Ogłoszenie wyników nastąpi 15 listopada 2013.

Laureaci wraz z rodzicami i przedstawicielami swoich szkół wezmą udział w uroczystej Gali Stypendialnej, która odbędzie się w listopadzie we Wrocławiu. W trakcie uroczystości odbiorą akty stypendialne m.in. z rąk przedstawicieli władz regionu i zostaną zaprezentowani mediom i zaproszonym gościom, jako wzorce dla swoich rówieśników i chluba Dolnego Śląska.

Konkurs Stypendialny „zDolny Śląsk” organizowany jest od 2002 roku - w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień - przez Fundację Edukacji Międzynarodowej (FEM), a finansowany dzięki wsparciu Samorządu Województwa Dolnośląskiego i pieniędzy Fundacji zebranych z odpisu 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. W dotychczasowych edycjach konkursu stypendia otrzymało już ponad 900 dolnośląskich uczniów. Na stypendia wydatkowano ponad 1 milion złotych. Stypendia pomogły laureatom w kontynuacji nauki, osiąganiu kolejnych sukcesów, stanowiły bodziec do dalszego rozwoju i podbudowały wiarę we własne możliwości.

« powrót